Batumelebi | მაჟორიტარი კანდიდატები უმაღლესი საბჭოს 2016 წლის არჩევნებში მაჟორიტარი კანდიდატები უმაღლესი საბჭოს 2016 წლის არჩევნებში – Batumelebi
RU | GE  

მაჟორიტარი კანდიდატები უმაღლესი საბჭოს 2016 წლის არჩევნებში

უმაღლესმა საარჩევნო კომისიამ აჭარის უმაღლესი საბჭოს 2016 წლის 8 ოქტომბრის არჩევნებში მაჟორიტარულ ოლქებში წარდგენილი კანდიდატების სიები გამოაქვეყნა.

აჭარაში სულ 6 მაჟორიტარული ოლქია.

N68 ოლქში მაჟორიტარი კანდიდატები:

N1 “პაატა ბურჭულაძე – სახელმწიფო ხალხისთვის”-ზვიად ბოლქვაძე,
N3 “ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა”-ლევან ჯინჭარაძე,
N5 “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”-ელგუჯა ბაგრატიონი,
N6 “უსუფაშვილი – რესპუბლიკელები”-ზაურ ახვლედიანი,
N7 “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”-მარკელა ჩხაიძე,
N8 “დავით თარხან-მოურავი,ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”-ტარიელ მამულაიშვილი,
N10 “შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია”-ჯელალ ქიქავა,
N14 “დავით თევზაძე – საქართველოს მშვიდობისათვის”-რამაზ სურმანიძე,
N19 “თოფაძე – მრეწველები,ჩვენი სამშობლო”-გიორგი ასათიანი,
N26 “ეროვნული ფორუმი”-ჯამილა მინჯია,
N27 “ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატები”-ჯაბა ბერიძე,
N32 “მურმან დუმბაძე – მედეა ვასაძე – ემსახურე საქართველოს”-ლიანა აბულაძე,
N41 “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”-ვახტანგ წულაძე.

N69 ოლქში მაჟორიტარი კანდიდატები:

N1 “პაატა ბურჭულაძე – სახელმწიფო ხალხისთვის”-მალხაზ ნაკაშიძე,
N3 “ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა”-დიმიტრი ჭეიშვილი,
N5 “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”-ნინო ჯინჭარაძე,
N6 “უსუფაშვილი – რესპუბლიკელები”-დავით ბერძენიშვილი,
N8 “დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”-მამული ჟღენტი,
N7 “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”-ნუგზარ ქამაშიძე,
N10 “შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია”-დარეჯან ალანია,
N19 “თოფაძე – მრეწველები,ჩვენი სამშობლო”-რომან ჯიქია,
N23 “ჩვენები – სახალხო პარტია”-მანუჩარ აბაშიძე,
N26 “ეროვნული ფორუმი”-თინა იმნაძე,
N27 “ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატები”-კობა ჩხეიძე,
N32 “მურმან დუმბაძე – მედეა ვასაძე – ემსახურე საქართველოს”-ბიძინა აფხაზავა,
N41 “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”-ილია ვერძაძე.

N70 ოლქში მაჟორიტარი კანდიდატები:

N1 “პაატა ბურჭულაძე – სახელმწიფო ხალხისთვის”-ბექა დიასამიძე,
N3 “ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა”-შაქრო პაპიძე,
N5 “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”-გია აბულაძე,
N6 “უსუფაშვილი – რესპუბლიკელები”-გიორგი მასალკინი,
N7 “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”-ჯემალ მეგრელიძე,
N8 “დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”-არჩილ მამულაძე,
N10 “შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია”-ბესიკ ქორიძე,
N19 “თოფაძე – მრეწველები,ჩვენი სამშობლო”-ნოდარ მელიქიშვილი,
N23 “ჩვენები – სახალხო პარტია”-ანზორ დავითაძე,
N26 “ეროვნული ფორუმი”-ზაალ ჯაფარიძე,
N27 “ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატები”-არმაზ ბახტაძე,
N32 “მურმან დუმბაძე – მედეა ვასაძე – ემსახურე საქართველოს”-მედეა ვასაძე,
N41 “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”-ნუგზარ სურმანიძე.

N71 ოლქში მაჟორიტარი კანდიდატები:

N1 “პაატა ბურჭულაძე – სახელმწიფო ხალხისთვის”-დავით მანელიშვილი,
N3 “ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა”-ხვიჩა გამარჯობაძე,
N5 “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”-მამული სურმანიძე,
N6 “უსუფაშვილი – რესპუბლიკელები”-ლევან ხინიკაძე,
N7 “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”-თემურ თხილაიშვილი,
N8 “დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”-ავთანდილ ხაბაზი,
N10 “შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია”-ნანა ინასარიძე,
N19 “თოფაძე – მრეწველები,ჩვენი სამშობლო”-მამუკა ესელიძე,
N23 “ჩვენები – სახალხო პარტია”-გოგი გოგიტიძე,
N26 “ეროვნული ფორუმი”-სოფიო ცეცხლაძე,
N27 “ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატები”-კახაბერ კაკალაძე,
N32 “მურმან დუმბაძე – მედეა ვასაძე – ემსახურე საქართველოს”-ნოდარი ხახუტაიშვილი,
N41 “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”-გიორგი რომანაძე.

N72 ოლქში მაჟორიტარი კანდიდატები:

N1 “პაატა ბურჭულაძე – სახელმწიფო ხალხისთვის”-ბერიძე ჯემალ,
N3 “ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა”-ბრუნჯაძე შუქრი,
N5 “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”-კახიძე ქენან,
N6 “უსუფაშვილი – რესპუბლიკელები”-რუხაძე გიორგი,
N7 “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”-სურმანიძე რომან,
N8 “დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”-ლორთქიფანიძე ლევან,
N10 “შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია”-ცეცხლაძე უშანგი,
N19 “თოფაძე – მრეწველები,ჩვენი სამშობლო”-შავაძე იამზე,
N23 “ჩვენები – სახალხო პარტია”-შაინიძე დურმიშხან,
N26 “ეროვნული ფორუმი”-აბაშიძე მერაბ,
N27 “ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატები”-ზაქარაძე პაატა,
N32 “მურმან დუმბაძე – მედეა ვასაძე – ემსახურე საქართველოს”-დუმბაძე ბიძინა,
N41 “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”-კარანაძე მერაბ,
N42  დამოუკიდებელი – ფუტკარაძე ზურაბ.

N73 ოლქში მაჟორიტარი კანდიდატები:

N1 “პაატა ბურჭულაძე – სახელმწიფო ხალხისთვის”-გათენაძე დავით,
N3 “ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა”-ღორჯომელაძე მამუკა,
N5 “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”-ამაღლობელი ნუგზარ,
N6 “უსუფაშვილი – რესპუბლიკელები”-მსახურაძე დემურ,
N7 “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”-შავაძე ელგუჯა,
N8 “დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”-სურმანიძე გურამ,
N10 “შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია”-სურმანიძე ნინო,
N19 “თოფაძე – მრეწველები,ჩვენი სამშობლო”-ხმალაძე თამაზ,
N26 “ეროვნული ფორუმი”-ზოსიძე ნუგზარ,
N27 “ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატები”-ცეცხლაძე ოთარ,
N32 “მურმან დუმბაძე – მედეა ვასაძე – ემსახურე საქართველოს”-ხიმშიაშვილი მალხაზ,
N41 “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”-შარაშიძე ხვიჩა.

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი
თედო ჯორბენაძე, ჟურნალისტი მობ.: 599 139 412 ელ/ფოსტა: tedobatumi@gmail.com