ფილმების ჩვენების განრიგი ბათუმის კინოფესტივალზე – რას ნახავთ „აპოლოში“

უკვე ცნობილია საავტორო კინოს ბათუმის საერთაშორისო ფესტივალის კინოჩვენებების განრიგი. ფესტივალი 16 სექტემბერს გაიხსნება ოფიციალურად, 17 სექტემბრიდან კი კინოთეატრ „აპოლოში“ შემდეგ ფილმებს ნახავთ:
17 სექტემბერი

12 საათზე: „ორსონ უელსის თვალები“, მარკ კუზინსი, დიდი ბრიტანეთი, 2018; 115 წთ.

14 საათზე: „ჯარა“, ნიკა წიკლაური, საქართველო, 2017; 52 წთ.

15 საათზე: „მტვრით მოწამლულები“, თამარ ბართაია, საქართველო, 2018, 52 წთ.

16 საათზე: „შეხტომა“, ივან ტვერდოვსკი, რუსეთი/ლიტვა/ირლანდია/საფრანგეთი, 2018; 90 წთ.

18 საათზე: „თარჯიმანი“, მარტინ სულიკი, სლოვაკეთი/ჩეხეთი/ავსტრია, 2018; 113 წთ.

20 საათზე: „ფიროსმანი“, გიორგი შენგელაია, საქართველო, 1969; 85 წთ.

22.30 საათზე: „ველური მსხლის ხე“, ნური ბილგე ჯეილანი, თურქეთი/მაკედონიის რესპუბლიკა/ საფრანგეთი/ გერმანია/ბოსნია-ჰერცოგოვინა/ბულგარეთი/შვედეთი, 2018; 188 წთ.

18 სექტემბერი

12 საათზე: „მშიერი აჩრდილების კუნძული“, გაბრიელ ბრადი, გერმანია/დიდი ბრიტანეთი/ ავსტრალია; 2018, 94 წთ.

14 საათზე: „ალავერდობა“, გიორგი შენგელაია, საქართველო, 1962; 52 წთ.

15 საათზე: „მარილი სვანეთს“, მიხეილ კალატოზიშვილი, საქართველო, 1930; 44 წთ.

16 საათზე: „შორეული თანავარსკვლავედი“, შევაუნ მიზრაჰი, აშშ/თურქეთი/ჰოლანდია, 2017; 82 წთ.

18 საათზე: „რეი და ლიზი“, რიჩარდ ბილინგჰემი, დიდი ბრიტანეთი, 2018; 107 წთ.

20 საათზე: „მარცვალი“, სემიჰ კაპლანოღლუ, თურქეთი/გერმანია/საფრანგეთი/ყატარი, 2017; 123 წთ.

22 საათზე: „ადამიანი, სივრცე, დრო და ადამიანი“, კიმ კი დუკი, სამხრეთ კორეა, 2018; 122 წთ.

19 სექტემბერი

12 საათზე: „მამებისა და შვილების შესახებ“, ტალალ დერკი, გერმანია/სირია/ლიბია/ყატარი,2017; 99წთ.

14 საათზე: „ზღვარს მიღმა“, მარტა პრუსი, პოლონეთი/გერმანია/ფინეთი, 2017; 54 წთ.

16 საათზე: „პანიკური შეტევა“, პაველ მასლონა, პოლონეთი, 2018; 100 წთ.

18 საათზე: „დონბასი“, სერგეი ლოზნიცა, გერმანია/უკრაინა/საფრანგეთი/ჰოლანდია/რუმინეთი, 2018; 110 წთ.

20 საათზე: „ექსტაზი“, გასპარ ნოე, საფრანგეთი, 2018; 95 წთ.

22 საათზე: „ალმოდებული“, ლი ჩანგ-დონგი, სამხრეთ კორეა, 2018, 148 წთ.

20 სექტემბერი

12 საათზე: „ბათუმის ერთი დღე“, საქართველო, 2018; 41 წთ. /„ნიკო მარის კვალდაკვალ“, ვასო ჩავლეიშვილი , საქართველო, 2018; 32 წთ. /„დევნილობის ცხრა წელი“, თორნიკე კოპლატაძე, საქართველო, 2018; 23 წთ.

14 საათზე: „ჰამლეტი“, გიორგი მეგრელიშვილი, საქართველო, 2018; 80 წთ.

16 საათზე: „სიმონ პეტლიურას საიდუმლო დღიური“, ოლეს იანჩუკი, უკრაინა, 2018; 122 წთ.

18 საათზე: „რეზო“, ლეო გაბრიაძე, რუსეთი, 2017; 63 წთ.

20 საათზე: „ცივი ომი“, პაველ პავლიკოვსკი, პოლონეთი/საფრანგეთი/დიდი ბრიტანეთი, 2018; 88 წთ.

22 საათზე: „სახლი, რომელიც ჯეკმა ააშენა“, ლარს ფონ ტრიერი, დანია/შვედეთი/საფრანგეთი/ გერმანია, 2018; 155 წთ.

21 სექტემბერი

12 საათზე: „დროის ხიდები“, ოდრიუს სტონის, ლატვია, 2018; 80 წთ.

14 საათზე: „წყნარი ქუჩა“, ალექსანდრა მარკოვა, ბელორუსია, 2018, 28 წთ.; „მოკლე“, რუსლან აღახადე, აზერბაიჯანი, 2018, 13 წთ.; „სუპერპრიზი“, კონსტანტინე ჭელიძე, რუსეთი, 2017, 15 წთ.; „უნდა გიყვარდეს კუბრიკი“, ალმა ანდრესკუ, რუმინეთი, 2018, 24 წთ.; „საკვები მიტანით“, იაზან ალ გჰაზავი, იორდანია, 2018, 22 წთ.; „სიტყვა“, იგორ ვიშნევსკი, უკრაინა, 2018, 30 წთ.

16 საათზე: „ვნება და ხმაური დასავლეთ ბერლინში 1979-1989“, კლაუს მაეკი, იორგ ჰოპპე, ჰეიკო ლანგე, გერმანია, 2015; 92 წთ.

18 საათზე: „მკვდარი ცხენის ნისლეული“, ტარიკ აკტაში, თურქეთი, 2018; 73 წთ.

20 საათზე: „სტიქსი“, ვოლფგანგ ფიშერი, გერმანია/ავსტრია, 2018; 90 წთ.

22 საათზე: „ზაფხული“, კირილ სერებრენიკოვი, რუსეთი/საფრანგეთი, 2018;

22 სექტემბერი

12 საათზე: „შამანური გაკვეთილები დამწყებთათვის“, სვეტლანა სტაცენკო, რუსეთი, 2017; 81 წთ.

14 საათზე: „სიცოცხლის კიდევ ერთი დღე“, დამიან ნენოვი, რაულ დე ლა ფუენტე, პოლონეთი/ ესპანეთი/გერმანია/ბელგია/უნგრეთი, 2018; 84 წთ.

16 საათზე: SC4 GEO80 წთ. -„საშლელი“, დავით ფირცხალავა, საქართველო, 2018, 18 წთ.; „ღამის მორიგე“, გრიგოლ ჯანაშია & ნატო გაბუნია, საქართველო, 2018, 22 წთ.; Paganos, ნიკოლოზ ქობულავა, საქართველო, 2017, 10 წთ.; „დასასრულის დასაწყისი“, გიორგი ქასრაშვილი, საქართველო, 2018; 10 წთ.; 1943, ბიძინა გოგიბერიძე, გერმანია, 2018, 20 წთ. ++ ანდრო, თორნიკე გოგრიჭიანი, საქართველო, 2017; 25წთ.; „თევზაობა“, თორნიკე ბზიავა, საქართველო, 2017; 17 წთ

18 საათზე: „ბედნიერი ლაზარე“, ალიჩე რორვახერი, იტალია/შვეიცარია/საფრანგეთი/გერმანია, 2018; 122 წთ.

20 საათზე: „ჰორიზონტი“, თინათინ ყაჯრიშვილი, საქართველო/შვედეთი, 2018; 105 წთ.

22 საათზე: „ყველამ იცის“, ასგარ ფარჰადი, ესპანეთი/საფრანგეთი/იტალია, 132 წთ.

________________________

კინოფესტივალზე დასწრება უფასოა. ჩვენებებზე დასწრებისთვის საჭიროა ე.წ. „უფასო ბილეთი“ (რაც დაჯავშნისა და კონტროლისთვის გამოიყენება), რომლის აღებაც კინოთეატრ „აპოლოს“  BIAFF საინფორმაციო ცენტრში, 17 სექტემბერს, დილიდან შეგეძლებათ.

კინოჩვენებები კინოთეატრ „აპოლოს“ გარდა სასტუმრო Wyndham-ის საკონფერენციო დარბაზსა და ღია ცის ქვეშ, ევროპის მოედანზე გაიმართება.

წელს კინოფესტივალზე, სხვადასხვა სექციაში, წარმოდგენილი იქნება 40-მდე სრულმეტრაჟიანი მხატვრული და დოკუმენტური ფილმი და 40 მოკლემეტრაჟიანი ფილმი 30 ქვეყნიდან.

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი
ნანა კვაჭაძე, ჟურნალისტი ელფოსტა: kvachadze.n@gmail.com