საუკეთესო სპორტსმენები და მწვრთნელები აჭარაში


 

 

აჭარის სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა დეპარტამენტმა 2014 წლის 10 საუკეთესო სპორტსმენი, 10 საუკეთესო მწვრთნელი და 10 სპორტსმენი გამოავლინა და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.

დაჯილდოების ცერემონიას სპორტსმენები და აჭარის მთავრობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

საუკეთესო სპორტსმენებს შორის მოხვდნენ

  1. 1. შმაგი ბოლქვაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)

ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)

საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)

2. გელა ბოლქვაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III  ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)

ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)

საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)

თურქეთის საერთაშორისო ტურნირი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)

3. ლაშა გობაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III  ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)

ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)

საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)

4. ირინე ლეონიძე (სამბო)

შედეგები:

ევროპის ჩემპიონატი დიდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ნანი კირკიტაძე)

საქართველოს ჩემპიონატი – II ადგილი (მწვრთნელი ნანი კირკიტაძე)

5. ვარლამ ლიპარტელიანი (ძიუდო)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი დიდებს შორის – III  ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

ევროპის ჩემპიონატი დიდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

6. სალომე მელია (ჭადრაკი)

შედეგები:

ევროპის ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორი

მოიპოვა 2015 და 2016 წლების მსოფლიო ჩემპიონატის ლიცენზია

შეასრულა მამაკაცთა შორის საერთაშორისო დიდოსტატის სამივე ნორმა

7.ამირან პაპინაშვილი (ძიუდო)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი დიდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

ევროპის ჩემპიონატი დიდებს შორის – IIადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

8. თორნიკე ჭოველიძე (ძიუდო)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ვახტანგ ზოიძე)

ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – IIადგილი (მწვრთნელი ვახტანგ ზოიძე)

საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ვახტანგ ზოიძე)

9. რევაზ წულუკიძე (სამბო)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – II ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – IIადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

საქართველოს ჩემპიონატი დიდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – II ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)

10. გიზო მელაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)

შედეგები:

მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)

ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)

საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)

შმაგი ბოლქვაძე

საუკეთესო მწვრთნელები გახდნენ:

1. ავთანდილ აბულაძე – ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა

2. ლევან შავაძე – ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა

3. გელა ჯანელიძე – ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა

4. მარად არძენაძე – თავისუფალი ჭიდაობა

5. ჯემალ კილაძე – თავისუფალი ჭიდაობა

6. ვახტანგ ზოიძე – ძიუდო

7. ნანი კირკიტაძე – ძიუდო

8. სოლომონ ფეიქრიშვილი – ძიუდო

9. აბესალომ ბასილია – ძალოსნობა

10. თამაზ ფუტკარაძე – მშვილდოსნობა

 
ავთანდილ აბულაძე და გელა ჯანელიძე

პერსპექტიულ სპორტსმენებად დასახელდნენ:

1. მოკრივე – გელა აბაშიძე

2. ძიუდოისტი – სალომე აბაშიძე

3. ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში – ლერი აბულაძე

4. სამბოში – ლერი ბედინაძე

5. ველოსპორტსმენი – გიორგი გობაძე

6. თავისუფალ ჭიდაობაში – რამაზ დარჩიძე

7. მკლავჭიდელი – მერაბ კაკაბაძე

8. მკლავჭიდელი – ლევან პოღოსიანი

9. ძიუდოისტი – ნინო მგელაძე

10. ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში – მინდია წულუკიძე

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ნინო ხიმშიაშვილი