Batumelebi | ბათუმელი მოფარიკავეები საქართველოს ჩემპიონატზე მეორე ადგილებზე გავიდნენ ბათუმელი მოფარიკავეები საქართველოს ჩემპიონატზე მეორე ადგილებზე გავიდნენ – Batumelebi
RU | GE  

ბათუმელი მოფარიკავეები საქართველოს ჩემპიონატზე მეორე ადგილებზე გავიდნენ

 

 

 ბათუმელმა მოფარიკავეებმა – თინათინ ბოლქვაძემ და არჩილ უგულავამ ფარიკაობის საქართველოს ჩემპიონატზე მეორე ადგილები მოიპოვეს.  თინათინ ბოლქვაძე რაპირათი ბრძოლაში ფინალურ შეხვედრაში მარიამ ხუციშვილთან დამარცხდა, არჩილ უგულავა კი – ლუკა ღაღანიძესთან.

 

 

საქართველოს ჩემპიონატი ფარიკაობაში 2015

 

საქართველოს პირადი პირველობა ფარიკაობის სამ სახეობაში: რაპირაში, დაშნასა და ხმლით ასპარეზობაში, 15-17 მაისს თბილისში ჩატარდა.

 

საქართველოს ფარიკაობის ფედერაციის გენერალური მდივნის დავით სახვაძის ინფორმაციით, ჩემპიონატში 100-მდე სპორტსმენი მონაწილეობდა თბილისიდან, ზესტაფონიდან, ქუთაისიდან, ოზურგეთიდან. ასევე ასპარეზობდნენ მოფრიკავეები აფხაზეთის სახელითაც.

 

გამარჯვებულებს მედლები და დიპლომები გადასცეს.

 

ქართველი მოფარიკავები სამომავლოდ ევროპის ჩემპიონატისთვის მოემზადებიან, რომელიც 5-11ივნისს შვეიცარიაში ჩატარდება.

 

 

2015 წლის საქართველოს ჩემპიონატი ფარიკაობაში – გამარჯვებულები:

 

 

 

ფარიაკაობა ხმლით

გოგოები:

I ადგილი – თეოდორა კახიანი (თბილისი)

II ადგილი – მარიამ ფხაკაძე – (ქუთაისი)

III ადგილი – ანა აფრასიძე (თბილისი)

III ადგილი – ელენე ნანობაშვილი (თბილისი)

 

ვაჟები:

I ადგილი – სანდრო ბაზაძე (ქუთაისი)

II ადგილი – ნიკა შენგელია (თბლისი)

III ადგილი – ბექა ბაზაძე (ქუთაისი)

III ადგილი – ლუკა ობოლაძე (ქუთაისი)

 

 

 

ფარიკაობა რაპირათი

გოგოები:

I ადგილი – მარიამ ცუხიშვილი (რუსთავი)

II ადგილი – თინათინ ბოლქვაძე (ბათუმი)

III ადგილი – ანა მელია (თბილისი )

III ადგილი – მარია ზაკრიჩენკო (ქუთაისი)

 

ვაჟები:

I ადგილი – ლუკა ღაღანიძე (თბილისი)

II ადგილი – არჩილ უგულავა (ბათუმი)

III ადგილი – გიორგი ჭუმბურიძე (ქუთაისი)

III ადგილი – ლაშა გალუაშვილი (თბილისი)

 

 

ფარიკაობა დაშნით

გოგოები:

I ადგილი – ანი ბიბიჩაძე (ქუთაისი)

II ადგილი – ნუცა იაგორაშვილი (თბილისი)

III ადგილი – მარია ზაკრიჩენკო (ქუთაისი)

III ადგილი – მარიამ ლომიძე (თბილისი)

 

ვაჟები:

I ადგილი – გიორგი ქაფიანიძე (რუსთავი)

II ადგილი – დავით ელბაქიძე (თბილისი)

III ადგილი – დაჩი გალდავაძე (თბილისი)

III ადგილი – დავით არველაძე (თბილისი)

 

 

 

 

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ნინო ხიმშიაშვილი