დაჯილდოების ცერემონიას სპორტსმენები და აჭარის მთავრობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
საუკეთესო სპორტსმენებს შორის მოხვდნენ
- 1. შმაგი ბოლქვაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)
ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)
საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)
2. გელა ბოლქვაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)
ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)
საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)
თურქეთის საერთაშორისო ტურნირი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)
3. ლაშა გობაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)
ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)
საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ლევან შავაძე)
4. ირინე ლეონიძე (სამბო)
შედეგები:
ევროპის ჩემპიონატი დიდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ნანი კირკიტაძე)
საქართველოს ჩემპიონატი – II ადგილი (მწვრთნელი ნანი კირკიტაძე)
5. ვარლამ ლიპარტელიანი (ძიუდო)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი დიდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
ევროპის ჩემპიონატი დიდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
6. სალომე მელია (ჭადრაკი)
შედეგები:
ევროპის ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორი
მოიპოვა 2015 და 2016 წლების მსოფლიო ჩემპიონატის ლიცენზია
შეასრულა მამაკაცთა შორის საერთაშორისო დიდოსტატის სამივე ნორმა
7.ამირან პაპინაშვილი (ძიუდო)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი დიდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
ევროპის ჩემპიონატი დიდებს შორის – IIადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
8. თორნიკე ჭოველიძე (ძიუდო)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ვახტანგ ზოიძე)
ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – IIადგილი (მწვრთნელი ვახტანგ ზოიძე)
საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ვახტანგ ზოიძე)
9. რევაზ წულუკიძე (სამბო)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – II ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – IIადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
საქართველოს ჩემპიონატი დიდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – II ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი სოლომონ ფეიქრიშვილი)
10. გიზო მელაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა)
შედეგები:
მსოფლიო ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)
ევროპის ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – III ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)
საქართველოს ჩემპიონატი ახალგაზრდებს შორის – I ადგილი (მწვრთნელი ავთანდილ აბულაძე)
შმაგი ბოლქვაძე
საუკეთესო მწვრთნელები გახდნენ:
1. ავთანდილ აბულაძე – ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
2. ლევან შავაძე – ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3. გელა ჯანელიძე – ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4. მარად არძენაძე – თავისუფალი ჭიდაობა
5. ჯემალ კილაძე – თავისუფალი ჭიდაობა
6. ვახტანგ ზოიძე – ძიუდო
7. ნანი კირკიტაძე – ძიუდო
8. სოლომონ ფეიქრიშვილი – ძიუდო
9. აბესალომ ბასილია – ძალოსნობა
10. თამაზ ფუტკარაძე – მშვილდოსნობა
პერსპექტიულ სპორტსმენებად დასახელდნენ:
1. მოკრივე – გელა აბაშიძე
2. ძიუდოისტი – სალომე აბაშიძე
3. ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში – ლერი აბულაძე
4. სამბოში – ლერი ბედინაძე
5. ველოსპორტსმენი – გიორგი გობაძე
6. თავისუფალ ჭიდაობაში – რამაზ დარჩიძე
7. მკლავჭიდელი – მერაბ კაკაბაძე
8. მკლავჭიდელი – ლევან პოღოსიანი
9. ძიუდოისტი – ნინო მგელაძე
10. ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში – მინდია წულუკიძე